Aktivity v okolí našej chaty

Hostia našej chaty majú možnosť užívať si nespočetné množstvo zaujímavých športovo-rekreačných aktivít v blízkom okolí a v každom ročnom období.

Milovníci lyžovania si u nás určite prídu na svoje. Nízke Tatry sú lyžiarske centrum pre tých najnáročnejších lyžiarov. V blízkom okolí sa nachádzajú moderné lyžiarske strediská Jasná-Chopok, Ski Tále, Ski Mýto pod Ďumbierom, Čertovica, určené pre amatérov až profesionálov, ktoré ponúkajú upravené zjazdovky, lyžiarske školy, reštaurácie a veľa ďalších služieb i atrakcií.

Len pár kilometrov od našej chaty sa nachádza atraktívne turistické centrum Srdiečko. Stredisko je vybavené modernou sedačkovou, aj kabínkovou lanovkou, ktorou sa môžete vyviezť z Krupovej až na Chopok. Stredisko ponúka pre lyžiarov množstvo kvalitne upravených a pravidelne zasnežovaných zjazdoviek rôznej náročnosti.

Obec Bystrá sa pýši zaujímavou atrakciou, akou je najväčšia jaskyňa južnej strany Nízkych Tatier - Bystrianska jaskyňa, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti chaty. Taktiež Jaskyňa mŕtvych netopierov, situovaná v blízkosti Srdiečka na trase Ďumbier-Trangoška, zaručene zaujme nejedného turistu, ktorý má rád adrenalín v krvi a dobrodružstvo.

Neďaleko obce Bystrá sa nachádza nástupná stanica Čiernohronskej železnice, ktorá od jari do jesene ponúka zaujímavé výlety na historických vláčikoch. Vyznávači horskej cyklistiky si prídu na svoje na mnohých kvalitných cyklotrasách rôznej náročnosti situovaných v blízkosti našej chaty. Na webstránke Cykloklubu Ďumbier nájdete ďalšie užitočné informácie.

Lesnícky skanzen vo Vydrove neďaleko Čierneho Balogu priláka nejedného návštevníka od mája do konca septembra, kde si milovníci lesa môžu dopriať prechádzku krásnou prírodou spojenú s prehliadkou histórie lesníctva.

V letnom období je v neďalekej rekreačnej oblasti Tále možnosť kúpania v prírodnej vodnej nádrži, taktiež Krpáčovo ponúka možnosti kúpania v prírodnom jazere, člnkovanie a iné aktivity. Po náročnom dni si určite každý návštevník bude chcieť dopriať relax a odpočinok vo wellness centrách na Táloch, Wellness na Bystrej a Mýte pod Ďumbierom.